Blíževedelský les (Roverky)

Hodnocení čtenářů:

Pro malé děti, jakmile umí samy choditVhodné za pěkného počasí, většina výletu nebo celý se odehrává venku

Štítky:

, , , , ,

Máchův kraj – to je rozlehlé území Kokořínska, od Úštěku po Českou Lípu. Nejznámějším místem této oblasti bývá Máchovo jezero a hrad Bezděz. My ale rádi jezdíme do překrásného lesa, který se jmenuje Blíževedelský les. nachází se u obce Blíževedly a rozhodně stojí za objevení. Borové háje a pískovcové skály, hluboké strže a vyhlídky do kraje. Místo vhodné i na cyklovýlety.

Na cestu si přichystejte mapu Máchova kraje, pořádnou svačinu a dost pití. V tomhle lese na restauraci nenarazíte. Vydáte-li se od Úštěku, poslední možnost posilnit se budete mít v osadě Skalka, vydáte-li se od Blíževedel, tak v Blíževedlích.

My ale rádi jezdíme do Pavliček a odtud se vydáváme po modré značce panelovou cestou směrem k vyhlídce Čap. Podle znalců je za pěkného počasí z Čapa vidět až do Prahy, my jsme měli to štěstí vidět maximálně Mělník – dál ne. Po cestě můžete ve správnou roční dobu sbírat lesní jahody (začátek července) a borůvky. Vydáváme se potom po žluté směrem k Martinské stěně, kde scenérie pískovcových skal a hlubokých roklí, vrzajících borovic a vůně jehličí nechávají zapomenout na shon města.

Dále po žluté se jde po takzvané Husí cestě a můžete dojít až do Úštěku (můžete kolem hradu Hrádek nebo také Helfenburg), ale to doporučujeme opravdu pro zdatné turisty.

Kdybyste vyšli od Blíževedel, doporučujeme po zelené značce na vrch Vlhošť, odkud je pěkný výhled až na Ještěd a televizní vysílač Buková Hora u Ústí nad Labem. Pod vrcholem Vlhoště bývala studánka s pitnou vodou, raději ale spoléhejte na vlastní tekutiny

Cestou můžete o víkendu potkat i partu trampů, kteří se co nevidět ztratí v nějaké rokli, kde mají svůj oblíbený „kemp“.

Celoročně

Adresa

Blíževedly

Doplňující informace

E-mail:
Web: http://

– –


Vložit komentář

*

fSdílet tento článek:

Tvoje oblíbené výlety

  • Your favorites will be here.

Reklama