Hostivařský lesopark

Hodnocení čtenářů:

Pro děti každého věku, velmi jednoduchéPo cestě nebo v cílové destinaci je k dispozici občerstvení nebo restauraceVhodné za pěkného počasí, většina výletu nebo celý se odehrává venkuVhodné i pro kočárky a invalidní vozíky

Štítky:

, , , ,

V samotné Praze najdete mnoho míst pro odpočinek. Jedním z nich je lesopark kolem Vodní Nádrže Hostivař. Příjemné prostředí vodní nádrže a potoka Botiče s naučnou stezkou je i v parných letních dnech oázou pro pěší výlety s dětmi i cyklovýlety. Za příznivých podmínek se můžete v nádrži vykoupat, nedávno proběhlo rozsáhlé odbahnění a rekultivace.

Lesopark u Vodní Nádrže Hostivař je natolik rozlehlý, že pro jednodenní výlet budete muset zvolit jen část parku. Vydáte-li se od Hostivaře, můžete začít u hotelu Selský dvůr nebo možná ještě o mnoho blíže, u Hamerského rybníka. Přírodní památka Meandry Botiče vás do lesoparku bezpečně dovede, vydáte-li se proti proudu potoka.

Va samotném parku, až dojdete k vodní nádrži, se potom můžete vydat několika směry. Doprava přes hráz směrem k sídlišti Chodov. Doleva do prudkého kopce nahoru směrem k Hornoměcholupské ulici a rovně po břehu nádrže směrem k městské části Petrovice. Všechny cesty stojí za prozkoumání, sami se rozhodněte, kde chcete svou cestu skončit.

Další možná cesta je ze sídliště Košík ulicí K Obecním Hájovnám. Cestou narazíte na malý statek, kde chovají kachny, muflony a divoká prasata. Poté se vydáte z kopce dolů a vodní nádrž neminete.

Tento nádherný kout Prahy určitě zařaďte do svých výletů.

Celoročně

Adresa

Praha-Hostivař

Doplňující informace

E-mail:
Web: http://


Vložit komentář

*

fSdílet tento článek:

Tvoje oblíbené výlety

  • Your favorites will be here.

Reklama