Naučná stezka Housle

Hodnocení čtenářů:

Pro malé děti, jakmile umí samy choditVhodné za pěkného počasí, většina výletu nebo celý se odehrává venku

Štítky:

, , , ,

Na samém okraji Prahy v katastru městské části Lysolaje můžete narazit na naučnou stezku Housle. Rozkládá se na poměrně malém území a tak se hodí spíše pro krátký odpolední výlet, když se najednou udělá hezky a nebudete vědět co s dětmi v Praze dělat. Děti zde spolehlivě zabavíte a unavíte.

Naučná stezka Housle začíná kousek od konečné stanice autobusu Lysolaje. Sejdete z kopečka a objeví se před vámi kašna s rybkami napájená z pramene, kde podle vývěsky vytéká pitná voda. Zkusili jsme to a bez následků. Zároveň od samého začátku stezky budete potkávat informační cedule, kde se dozvíte zajímavé věci ohledně flory a fauny tohoto malého kousku Prahy. Hned za studánkou začíná třešňový sad, který je branou do dlouhé a vlhké rokle.

Samotná stezka vede dnem této rokle. Ze začátku procházíte kolem opukových skal, které se samy loupou a tak děti budou asi zkoušet skálu rozebrat, později se objeví skály pískovcové, které zase jdou drolit na jemný písek. Cesta je místy pro malé děti obtížnější, pro kočárky vůbec nedoporučujeme.

Když dojdete na konec stezky, všimnete si, že nahoře na skále je vyhlídka. Budete se muset vrátit zpět a u směrové cedule na začátku sadu, které ukazuje, že Housle jsou doprava, se vydáte do kopečka doleva a na vyhlídku spolehlivě dojdete. Pak se nemusíte vracet, ale rokli obejdete po druhé straně a dojdete opět na louku s třešňovým sadem.

Celoročně

Adresa

Lysolaje, Praha 6

Doplňující informace

E-mail:
Web: http://


Vložit komentář

*

fSdílet tento článek:

Tvoje oblíbené výlety

  • Your favorites will be here.

Reklama