Petřínská rozhledna

Hodnocení čtenářů:

Pro malé děti, jakmile umí samy choditPo cestě nebo v cílové destinaci je k dispozici občerstvení nebo restauraceVhodné za pěkného počasí, většina výletu nebo celý se odehrává venkuVhodné za jakéhokoli počasí, většina zážitku nebo celý se odehrává pod střechou

Štítky:

, , ,

Jakmile přijedete do Prahy, bude vás Petřínská rozhledna přitahovat jako magnet. Prostě jí musíte navštívit. Zaprvé proto, že kdo ještě nebyl lanovkou na Petříně, tak jako by v Praze nebyl a také proto, že se jinak ochudíte o nádherný výhled na celou starou Prahu.

O Petřínu je známo, že se jedná o kopii Eiffelovy věže v Paříži. Je sice menší, ale v něčem ji předčí – její vrcholek je o sedmnáct metrů nad mořem výše, než vrcholek její sestřičky ve Francii.

Nádherný výhled na město – díváte se na Staré Město, Pražský hrad, Vltavu, kterou křižují parníky. Při pěkném počasí je vidět i Říp a podle některých pramenů i Krkonoše, ale nevím, nevím… Rozhodně ale stojí za to vyšlápnout si těch 299 schodů.

Při zpáteční cestě můžete jít procházkou na Pražský hrad. Až budete míjet restauraci u stanice lanovky Nebozízek, odolejte žízni a projděte pod lanovkou o sto metrů dále – narazíte na další hospůdku, o třetinu levnější :-)

říjen, březen: po – ne 10 – 20
listopad – únor: po – ne 10 – 18
duben – září: po – ne  10 – 22 

Adresa

Petřínská rozhledna
Petřínské sady
Praha 1 - Malá Strana
118 00

telefon: +420 725 831 633, +420 257 320 112

Doplňující informace

E-mail: muzeum@muzeumprahy.cz
Web: http://www.petrinska-rozhledna.cz/

Vstupné

Dospělí: 120,-
Děti: 25,- (3-6 let), 65,- (6-15 let)
Rodinné vstupné: 300,- (až 4 děti!)

Další poplatky

Výtah: 60,-


Vložit komentář

*

fSdílet tento článek:

Tvoje oblíbené výlety

  • Your favorites will be here.

Reklama