Pouť Brozany nad Ohří

Hodnocení čtenářů:

Pro děti každého věku, velmi jednoduchéPo cestě nebo v cílové destinaci je k dispozici občerstvení nebo restauraceVhodné za pěkného počasí, většina výletu nebo celý se odehrává venkuVhodné i pro kočárky a invalidní vozíky

Štítky:

, , , ,

Tradiční pouť v Brozanech nad Ohří se každoročně koná dva týdny po Řipské pouti (ta je na svatého Jiří, podle zasvěcení rotundy na hoře Říp). Brozanská pouť je poměrně malá, neskrývá v sobě žádné neočekávané překvapení. Pro místní a lidi z blízkého okolí ale možná taková malá společenská událost dává příležitost, aby se u kolotoče nebo u kelímku s pivem sešli bývalí spolužáci a dlouholetí kamarádi. Takové malé odpočinutí od každodenního shonu.

Jestli pocházíte z malé vesnice, víte přesně, co od takové pouti očekávat. Ne více než deset atrakcí, desítky stánků – v posledních letech často s oblečením a hračkami made in China. Určitě narazíte na pravou italskou zmrzlinu (stánek „sladoled“), cukrovou vatu a navíc každý rok stejní stánkaři.

Takové malé pouti s sebou nesou něco, co člověk z velkoměsta asi nepochopí. Prostě sousedé jsou spolu. Posedí u piva, děti se večer vydovádí u ohňostroje a společného táboráku, dobrovolní hasiči předvedou, že hasičárna není jen synonymum pro výčep, místní fotbalisté se nechají seřvat kamarády z hospody – pupkáči co sledují po večerech Arsenal.
Pouť v Brozanech není výjimkou. Když se v hluku pouťových šlágrů zaposloucháte do konverzací, uslyšíte „ahoj, už jsme se dlouho neviděli“, „pojď k Novotnýmu na Březňáka“. A to je atmosféra, kterou jste chtěli zažít. Nevadí, že je tu jen řetízák, autodrom a střelnice, že už dvacátý pátý rok vám turecký med prodává paní Chaloupková. Kvůli tomu tu jste a na to jste se celý rok těšili.

Pouť v Brozanech není velká, ale je tradiční a má něco do sebe. Nezapomeňte – dva týdny po Řipské se sejdeme! V sobotu po poledni Na Růžku!

Adresa

Brozany nad Ohří
okres Litoměřice

Doplňující informace

E-mail:
Web: http://www.brozanynadohri.cz


Vložit komentář

*

fSdílet tento článek:

Tvoje oblíbené výlety

  • Your favorites will be here.

Reklama