Tiské stěny

Hodnocení čtenářů:

Pro malé děti, jakmile umí samy choditPo cestě nebo v cílové destinaci je k dispozici občerstvení nebo restauraceVhodné za pěkného počasí, většina výletu nebo celý se odehrává venku

Štítky:

, ,

Pískovcové skalní město, které je součástí Labských pískovců. Leží pár kilometrů od Ústí nad Labem směrem k Německým hranicím. Ideální na přibližně půldenní procházku, jednou z nevýhod je, že skály nemůžete prolézat podle svého uvážení, ale často se může jít jen po cestě oddělené od skal zábradlím.

Tato přírodní památka se nachází kousek od trasy dálnice D8, je tedy snadno přístupná a například z Prahy to můžete být asi za hodinu a půl. Když dorazíte na místo, jistě vás nemile překvapí, že do skal se platí vstupné. Také není možné se úplně všude volně pohybovat. Ale jestli sem chcete zavítat podívat se na pěknou přírodu, být na čerstvém vzduchu a procvičit se v němčině, uděláte dobře, když přijedete.

Samotná procházková trasa ve skalách je dlouhá asi tři kilometry a zvládnou ji bez problémů děti na děti roky. Kočárkem se nedostanete, zvažte návštěvu za deště nebo těsně po dešti – skály místy dost kloužou :-)

Celoročně, pokladna 9.00 – 17.00

Adresa

Uvádíme kontakt na místní infocentrum:
Infostředisko
Tisá 205
40336 Tisá

pevná linka: 475 222 440
Otevřeno květen - září, pátek - neděle

Doplňující informace

E-mail: Info.Tisa@email.cz
Web: http://www.tisa.cz/tiske-steny/ds-8245/archiv=1

Vstupné

Dospělí: 30,-
Děti: 15,-
Rodinné vstupné:

Další poplatky

Parkoviště naproti kostelu


Vložit komentář

*

fSdílet tento článek:

Tvoje oblíbené výlety

  • Your favorites will be here.

Reklama