Zařazeno v kategoriích:
Výstavy, muzea, Jihočeský kraj

Grafitový důl Český Krumlov

Pěkný výlet na dvě hodinky. Když pojedete do Krumlova do města, zastavte se i v grafitovém dole. Jízda důlním vláčkem je pěkným zpestřením.


I pro velmi malé děti (3+)

Možnost občerstvení

Platí se vstupné

Za každého počasí

Český Krumlov je známý mnoha památkami, krásnými uličkami v centru, ale málokdo ví, že kousek od centra je nenápadná dřevěná stavba, která slouží jako restaurace a vchod do grafitového dolu zároveň.

Samotný důl patří k nejmladším u nás, byl založen poměrně nedávno a to v roce 1975. Těžba byla zpočátku výnosná, ale vzhledem k tomu, že z Číny se nyní vše dováží mnohem levněji, byl důl roku 2003 uzavřen. Ještě za jeho provozu zde ale již probíhaly prohlídky. Nyní máte k dispozici krásnou prohlídkovou trasu. Nejprve dostanete kahan, ochranné oblečení a holínky a pak se jede asi kilometr důlním vláčkem do nitra hory. Jinou trasou se pak vracíte zpět a to za vyčerpávajícího výkladu průvodce. Pro děti i dospělé pěkný zážitek. 

 

Vzhledem k tomu, že grafit nebyl rozhodně vytěžen, ale těžba skončila z ekonomických důvodů, jsou ochranné obleky na místě. Může se stát, že se sem tam otřete o skálu a skončíte pěkně zašpinění :-)

Jak již bylo napsáno, je tu i restaurace a parkoviště se nezavírá. Tak po prohlídce dolu můžete vyrazit do města a auto tu tak zdarma nechat zaparkované.

Doplňující informace

Adresa:
Chvalšinská 243
38101 Český Krumlov


Tel: +420 380 711 199

E-mail: grafitovydul@seznam.cz

Web: http://www.grafitovydul.cz

GPS: 48.8173233N, 14.3044058E