Zařazeno v kategoriích:
Výstavy, muzea, Liberecký kraj

Pivovar Svijany

Svijanský pivovar a výlet pro děti? Ano, děti budou nadšené. Projdete s nimi všechny stupně výroby a na konci budou moci tatínkovi při ochutnávce natočit jedno pravé svijanské.


I pro velmi malé děti (3+)

Možnost občerstvení

Platí se vstupné

Za každého počasí

Pivovar Svijany nás jako tip na výlet napadl poté, co jsme se stali vděčnými konzumenty tohoto vynikajícího moku. Nepasterované filtrované pivo je super, a vyrábí se kombinací moderních a původních metod (od každého to dobré). Samotná prohlídka je asi na hodinu, potom jen záleží, na jak dlouho se zdržíte u ochutnávky.

Projdeme z varny ke spilkám, kde pivo kvasí a tam si můžete z otevřených spilek ochutnat hustou pěnu. Pro dospělé možná až příliš hořká, pro děti pochoutka, od které je neodtrhnete :-). Kolem ležáckých tanků, kde pivo zraje pomalu dorazíte k ochutnávce a do stáčírny. Děti dostanou jako suvenýr víčko na sud, když budete mít štěstí, ponesete si jich plnou tašku, pokud se vám podaří nasbírat od každého druhu piva jedno. Ve stáčírně navíc budete moci vidět robotickou ruku podobnou, jaká se využívá i v závodě Škoda v nedaleké Mladé Boleslavi.

Po prohlídce nebo před ní si můžete v sousední restauraci dát dobré jídlo a v obchodě vedle restaurace nakoupit suvenýry.

Doplňující informace

Adresa:
Pivovar Svijany a.s.
Svijany č.p. 25
463 46 Příšovice


Tel: 739 589 473

E-mail: exkurze@pivovarsvijany.cz

Web: http://http://www.pivovarsvijany.cz/

GPS: 50.5734678N, 15.0539989E