Zařazeno v kategoriích:
Příroda, zvířata, Hlavní město Praha

Přírodní park Hostivař-Záběhlice

Příjemné prostředí Vodní Nádrže Hostivař a potoka Botiče s naučnou stezkou je i v parných letních dnech oázou pro pěší výlety s dětmi i cyklovýlety.


Pro děti každého věku

Možnost občerstvení

Za pěkného počasí

Lesopark u Vodní Nádrže Hostivař je natolik rozlehlý, že pro jednodenní výlet budete muset zvolit jen část parku. Vydáte-li se od Hostivaře, můžete začít u hotelu Selský dvůr nebo možná ještě o mnoho blíže, u Hamerského rybníka. Přírodní památka Meandry Botiče vás do lesoparku bezpečně dovede, vydáte-li se proti proudu potoka.

Va samotném parku, až dojdete k vodní nádrži, se potom můžete vydat několika směry. Doprava přes hráz směrem k sídlišti Chodov. Doleva do prudkého kopce nahoru směrem k Hornoměcholupské ulici a rovně po břehu nádrže směrem k městské části Petrovice. Všechny cesty stojí za prozkoumání, sami se rozhodněte, kde chcete svou cestu skončit.

Další možná cesta je ze sídliště Košík ulicí K Obecním Hájovnám. Cestou narazíte na malý statek, kde chovají kachny, muflony a divoká prasata. Poté se vydáte z kopce dolů a vodní nádrž neminete.

Tento nádherný kout Prahy určitě zařaďte do svých výletů.

Doplňující informace

Adresa:
Praha-Hostivař, Záběhlice, Petrovice, sídliště Jižní město


Tel: --

E-mail: --

Web: --

GPS: 50.0410969N, 14.5291292E (Parkoviště u lanového centra)