Zařazeno v kategoriích:
Příroda, zvířata, Ústecký kraj

Roverské skály

Máchův kraj – to je rozlehlé území Kokořínska, od Úštěku po Českou Lípu. Rádi jezdíme do překrásného lesa, který se jmenuje Roverské skály. Borové háje a pískovcové skály, hluboké strže a vyhlídky do kraje. Místo vhodné i na cyklovýlety.


Pro větší děti (6+)

Na cestu si přichystejte mapu Máchova kraje, pořádnou svačinu a dost pití. V tomhle lese na restauraci nenarazíte. Pokud pojedete vlakem, pak vystupte ve stanici Blíževedly, kde bývá otevřená hospoda. Další možnost je začít v obcích nebo osadách  Skalka (Restaurace Skalka má vynikající utopence!), Domašice, Obrok nebo Dřevčice (doporučujeme občerstvit se v Hospůdce Dřevčice) a Hvězda.

Turistických značek a okruhů najdete nepočítaně, Za návštěvu stojí Skalní útvar Martinská stěna, vyhlídka Čap, vrch Vlhošť a skalní převisy Tisícový kámen a Krápník. Lesem vede i cyklostezka. Žlutá trasa z Dřevčic na Martinskou stěnu a zpět po Červené Husí cestě na rozcestník Velká Řebice a pak dále po zelené je skvělý celodenní výlet. Nejméně zajímavá se mi jeví modrá značka, kde většina cesty vede po rovince hustým lesem pod skalami. Ale zase v parném létě je tam mnohem lépe než u skal.

Cestou můžete o víkendu potkat i partu trampů, kteří se co nevidět ztratí v nějaké rokli, kde mají svůj oblíbený „kemp“.

Doplňující informace

Adresa:
CHKO Kokořínsko -
Máchův kraj


Tel: --

E-mail: --

Web: --

GPS: 50.5552797N, 14.4507636E (parkoviště Obrok)